Koolielu uued töövahendid - tule õpi kasutama 4. detsembri veebinaril!

Novembrikuus lisandusid HITSA Innovatsioonikeskuse haridusportaali Koolielu töövahendite rubriiki viie uue töövahendi eestikeelsed juhendid. Neli neist on seotud kiire tagasiside saamisega ja üks kujundamisega.

 

Kiire tagasiside saamine õpilastelt on alati olnud oluline, tänu tehnoloogiale on see muutunud ka aina mugavamaks. Tänapäeval, kui paljudel õpilastel on kaasas nutitelefonid või tahvelarvutid, saab tagasisidet küsida ka arvutiklassi minemata. Samuti sobivad need vahendid loengute aktiveerimiseks.

 

HITSA Innovatsioonikeskuse haridustehnoloog Ingrid Maadvere teeb uutest töövahenditest ülevaate veebiseminaril „Koolielu uued töövahendid novembris“, mis toimub 4. detsembril kell 21.00-22.00. Registreeruda saab siin.

 

Mentimeter on vahend, mille abil saab luua valikvastustega ning vabavastustega küsimusi. Tasuta konto võimaldab luua piiramatul arvul küsitlusi, mis sisaldavad ühe küsimuse. Küsimustele on väga mugav vastata nutiseadmetega ning tulemuste kogumine on visuaalselt väga kena. Vahend sobib eelkõige loengupidajatele, et saada tagasisidet.

 

Flisti ja Strawpoll on mõlemad lihtsad küsitluste loomise keskkonnad, mis ei vaja isegi sisselogimist. Mõlemas keskkonnas saab määrata, kas vastaja saab teha mitu valikut või ainult ühe ning mõlemat saab koodiga vistutada oma kodulehele. Kui Flisti küsitlusi luua ühe arvutiga ühes brauseris, siis jätab ta need meelde ning Flisti kodulehele minnes on kõik küsitlused näha.

 

GoSoapBox pakub juba rohkem võimalusi tagasiside kogumiseks. Õpetaja saab luua sündmuse, milles võib tasuta osaleda kuni 30 õpilast. Sündmus sisaldab teste, küsitlusi, arutlusi ja foorumeid. Õpetaja saab soovi korral kohe kõik nähtavaks teha või avada tegevusi vastavalt vajadusele. On palju erinevaid seadeid, mis võimaldavad õpilastel osaleda nimeliselt või anonüümselt, näha teiste vastuseid või mitte jne. Tulemused saab alla laadida .xls failina. Sündmustest on võimalik teha koopiaid ning kutsuda teisi e-maili teel sündmust administreerima.

 

Viiendaks vahendiks, mida tutvustatakse, on Canva, mille abil saab lihtsalt kujundada plakateid, esitlusi, kutseid jne. Kuna keskkond on veel beetaversioonis, siis võib registreerumisega mõni päev aega minna, kuid ootamine on seda väärt, sest Canva abil saab imelihtsalt kaunilt kujundatud plakati. Hulgaliselt on valmis taustu, kujundusi, pilte ja tekste. Lisada saab ka oma pilte.