Codecademy juhendab eesti keeles programmeerima

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse poolt on eesti keelde tõlgitud HTML/CSS ja JavaScript´i Codecademy kursused, eesmärgiga pakkuda õpetajatele ja õppijatele iseseisvaks õppeks toetavat õppematerjali, mis hõlbustaks programmeerimise õpetamist ja õppimist.

Kursused sobivad põhikooli, gümnaasiumi ja kutsekooli õpilastele, proovida võivad kindlasti ka nooremad ning täiskasvanud, kellel kooli lõpetamisest juba aega möödas.

 

Codecademy on 2011. aastal New Yorgis loodud idufirma (start-up), kes lõi esimese sellelaadse veebipõhine keskkonna, kus interaktiivses vormis saab erinevaid programmeerimiskeeli õppida. Valida saab kuue keele vahel: Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby ja HTML/CSS. Codecademyl on üle maailma 24 miljonit kasutajat.


Tutvu eestikeelsete HTML&CSS ja JavaScript kursustega siin:

 

HTML & CSS

Selle kursusega saad selgeks veebiarenduse põhikomponendid HTMLi ja CSSi ning õpid 

tegema lihtsamat sorti kodulehte.

JavaScript

JavaScripti abil saad teha kasutajaga suhtlevaid ehk interaktiivseid veebilehti ning luua lihtsamaid veebimänge.

 

Soovitame oma tehtud tööde salvestamiseks luua Codecademy.com lehel kasutajakonto. Seejärel võite õppida eesti keelde tõlgitud materjalide järgi, samuti proovida ülejäänud 4 programmeerimiskeelt inglise keeles. Kursused on interaktiivsed ja metoodiliselt hästi läbi mõeldud, alustades lihtsamatest ja lõpetades raskemate ülesannetega.

 

Registreeritud kasutajad saavad valitud programmeerimisekeeles oma töid teostada, seda teistega jagada ning osaleda erinevates grupiaruteludes. Edusammudest antakse teada ka e-postiaadressile. Samuti on keskkonnas kursuste läbimisel punktisüsteem ja päevane protsessinäitaja, mis annab ülevaate, kui kaugele oled õppimisega jõudnud.

 

Peale kursuse läbimist saab keskkonnas praktiseerida eraldi loodud vahendite abil (Web projects ja APIs) veebilehekülgede ja äppide loomist. 

 

Codecademy kursuste tõlkimine on üks osa Progetiigri programmi tegevustest, millega saab lähemalt tutvuda siit.

 

Lisainfo:

Kristi Rahn

ProgeTiigri programmijuht

kristi.rahn@hitsa.ee